FOORUM

« aihelistaan

SJAL 3D-SM 2021 & Kolmen Liiton 3D-Cup


  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    4.5.2021 klo 18:44
    Riihimäellä puhkotaan kumielukoita 12.06.2021 liiton SJAL 3D-SM 2021 -kiojen merkeissä ja samalla ammutaan SJAL/FFAA/SJML 3D-Cup -kisan ensimmäinen osakilpailu. Kilpailukutsu on jo RiJo:n Facebook-sivuilla kiinnitettynä ykköseksi: https://www.facebook.com/riihijouset

    Tervetuloa osallistumaan jomaan kumpaan tai kumpaankin kisaan!

  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    6.5.2021 klo 09:18
    Osallistujalistalla jo 41 nimeä tänään 6.5. Taitaa tulla hyvä joukko listattua kesäkuun auetessa. Päivitän listan tänne lähempänä kisapäivää, koska täällä ei voi vanhoja viestejä modifioida ja ketju venyy turhan pitkäksi toistuvista päivityksistä. Paremmin ajan tasalla oleva listaus löytyy edellä olevasta RiJo-naamakirjasta ja naapuriliiton foorumilta.

  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    9.5.2021 klo 11:10
    HUOM! Jos et saa tai ole saanut vastaanottokuittausta rekisteröitymiseesi, voi ilmoittautumisesi olla jossain bittiavaruudessa. Rekisteröidy siinä tapauksessa uudestaan käyttämällä henkilökohtaista sp-osoitettani:
    esa.lehtorinne(at)kolumbus.fi

  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    14.5.2021 klo 12:30
    Kisaan ilmoittautunut jo 77 ampujaa 14.5. klo 12. Vielä mahtuu liki 30 ilman kommervenkkejä.
    Alkaa olla kisassa sama meininki kuin tässä liitossa: Jo 23 luokkaa, joista 15 soolona. Lähtekääs mukaan haastamaan näitä sooloilijoita ja sopii muitakin tietysti koetella.

  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    23.5.2021 klo 07:38
    Liki 100 tätä kirjoitellessa listalla. Pari ryhmää laitetaan starttaamaan odotusrasteilta, joten maksimi on 104. Varaahan viimeisistä paikoista joku itsellesi.

  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    24.5.2021 klo 14:34
    Korjaus edelliseen. Metsässä on tilaa. ”Ylimääräiset” ryhmät sijoitellaan aloittamaan odotusrasteilta, joilta jatkavat eteenpäin, kun edellä menevä ryhmä on ampunut ja poistunut rastiltaan.

  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    7.6.2021 klo 18:13
    HALOO kaikki, jotka olette Riihimäelle tulossa kisaamaan SJAL:n 3D-SM-mitaleista, tarkistakaapa lisenssinne. Aika monta jo löytynyt joilla ei ole voimassa olevaa lisenssiä liiton 27.05. päivätyn listan mukaan tai se on menossa vanhaksi juuri ennen kisapäivää. Muistutelkaa myös kavereitanne.

  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    9.6.2021 klo 19:57
    Osallistujalsta ilmoittautumisajan päätyttyä: 97 kisaajaa.

    Category Sport ID First name Last name Organization Kilpailu 3D-luokka 3D-sarja Liitto
    20 40243820 Niko Petäjä Erä SM
    50 40167861 Sanna Orama TJA SM
    50 40086912 Timo Rantanen Erä SM
    70 40140098 Pentti Kuivalainen JoJu SM
    17T 40241318 Jesse Rantanen Asce SM
    50LB 60322734 Juha Partanen Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    50T 40147422 Aulis Humalajoki VirJa SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    50T 40160818 Esa Juntunen RiJo SM
    50T 21843754 Marko Järvenpää RiJo SM
    50T 40140061 Seppo Korhonen LaVa SM
    50T 32012118 Gary Moore TJA SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    50T 40159916 Petri Ratia RiJo SM
    50V 60533915 Riku Mäkelä PJA SM
    50V 40463585 Jarkko Posti JoJu SM
    60I 24336954 Mauri Heiskanen KeJo SM+Cup Vaisto Kilpa FFAA
    70T 29307043 Hannu Routamaa ÄJA SM
    AT 40216701 Petri Vainikainen Arcus SM+Cup Talja Metsä SJML
    N 40140519 Sanna Leivonen Asce SM
    N 40308598 Heidi Lähde Asce SM
    N50LB 60392567 Anna-Leena Grönqvist Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    N50V 28023344 Päivi Harjunpää ÄJA SM
    N50V 60454125 Maarit Väisänen RiJo SM
    NI 40173022 Susanna Laamanen Art SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    NI 40483711 Maria Vikström Art SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    NLB 27926183 Inke Alaja Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    NLB 40309805 Mari Jämsen WT SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    NLB 60328518 Johanna Kahra SaiJo SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    NLB 40345840 Minna Kajuutti KeJo SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    NLB 40441619 Sari Kerkkänen Hood SM
    NLB 32682739 Paula Virmasalo WT SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    NT 31216973 Anne Laurila Hood SM
    NT 40401280 Jaana Ollila RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    NT 40482377 Heli Raunio WT SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    NV 60244808 Kirsi Andström WT SM
    NV 40473107 Virpi Kalliosalo PoJo SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    NV 30983508 Anne Viljanen WT SM
    Y 40170936 Tero Pyylampi TJA SM
    YI 33636548 Petri Allén LJ SM+Cup Vaisto Metsä FFAA
    YI 60288468 Ville Hämäläinen VJA SM
    YI 29165793 Juha Juvani SaiJo SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    YI 40234247 Markus Korhonen ÄJA SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    YI 60290027 Mikko Peura ToJa SM+Cup Vaisto Metsä SJML
    YI 27530359 Raimo Pihlajaniemi TeJa SM
    YI 40423786 Juha Tiihonen KoSu SM+Cup Vaisto Metsä SJML
    YI 60219279 Esa Vainikka SaiJo SM
    YI 60149978 Harri Verho TJA SM+Cup Vaisto Metsä SJAL
    YLB 30701117 Ari Helmiö Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    YLB 21980125 Jere Kerkkänen Hood SM
    YLB 22272573 Jani Laine Art SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    YLB 40140501 Esa Lehtorinne RiJo SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    YLB 60379359 Tomi Lindholm Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    YLB 22760881 Tommi Nylund JJA SM
    YLB 60448924 Pasi Pentti RiJo SM
    YLB 40242651 Tuomo Remes Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
    YLB 40212804 Lauri Salmi Art SM
    YLB 40209405 Olli Virola WT SM
    YT 29190386 Arto Kangasmäki JySu SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 21972078 Jaakko Kela OJM SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 40167861 Tuomo Laakso RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 40156939 Timo Laaksonen RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 40305350 Juha Lehtonen RiJo SM
    YT 40150018 Pekka Loitokari RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 29267280 Lauri Nikander RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 26885636 Marko Ollila RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 40481399 Markus Penttilä TJA SM
    YT 60343339 Timo Pirppu RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 29298893 Mika Rutonen VJA SM+Cup Talja Kilpa SJAL
    YT 40209408 Harri Schalin WT SM
    YV 24247496 Pasi Ahjokivi WT SM
    YV 60166816 Matti Alakylmänen JJA SM+Cup Bare Kilpa
    YV 60321917 Riku Andersson WT SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    YV 40422494 Petri Jälkö WT SM
    YV 40458575 Kari Kalliosalo PoJo SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    YV 40377487 Marko Kangasmäki Hood SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    YV 29171004 Pasi Kiviniemi NH SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    YV 60392225 Jani Kortström RiJo SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    YV 40161545 Oskar Mattsson SiSu SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    YV 60332810 Veli-Pekka Mustonen WT SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    YV 40087807 Anders Sjöqvist TJA SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    YV 28546999 Timo Viitanen TeJa SM+Cup Bare Kilpa SJAL
    ööö ööö Eemeli Hell PJM Cup Talja Metsä FFAA
    ööö ööö Eetu Hell PJM Cup Talja Metsä SJML
    ööö ööö Tapani Immonen PJM Cup Talja Kilpa SJML
    ööö ööö Pekka Jalkanen KiJo Cup Vaisto Metsä FFAA
    ööö ööö Satu Jalkanen KiJo Cup Talja Metsä SJML
    ööö ööö Tomas Kajuutti KeJo Cup Vaisto Kilpa SJAL
    ööö ööö Matti Keinänen VSJM Cup Talja Metsä SJML
    ööö ööö Juuso Koivusaari VSJM Cup Talja Metsä SJML
    ööö ööö Sauli Korhonen VSJM Cup Talja Metsä SJML
    ööö ööö Jani Lahtinen KeJo Cup Vaisto Metsä FFAA
    ööö ööö Jukka Laine Art Cup Vaisto Metsä SJML
    ööö ööö Petri Linna SJML Cup Talja Metsä SJML
    ööö ööö Mika Ojala VSJM Cup Talja Metsä SJML
    ööö ööö Esa Rantala NH Cup Talja Metsä FFAA
    ööö ööö Matti Rantanen NH Cup Talja Metsä FFAA
    ööö ööö Milla Riekki VSJM Cup Talja Metsä SJML
    ööö ööö Raul Salinas SJML Cup Talja Metsä SJML

  • nimimerkki

    Esa Lehtorinne

    13.6.2021 klo 08:31
    SJAL 3D-SM 2021 & Kolmen Liiton 3D-Cup, Riutta, Riihimäki, 12.06.2021

    3D SM 2021 tulokset:

    50 40086912 Timo Rantanen Erä 1 337 3 11
    50 40167861 Sanna Orama TJA 2 260 3 6
    70 40140098 Pentti Kuivalainen JoJu 1 254 3 2
    17T 40241318 Jesse Rantanen Asce 1 221 2 1
    50LB 60322734 Juha Partanen Hood 1 188 0 0
    50T 21843754 Marko Järvenpää RiJo 1 403 10 19
    50T 32012118 Gary Moore TJA 2 361 7 15
    50T 40147422 Aulis Humalajoki VirJa 3 355 6 10
    50T 40160818 Esa Juntunen RiJo 4 299 2 5
    50T 40140061 Seppo Korhonen LaVa 5 291 0 9
    50V 60533915 Riku Mäkelä PJA 1 304 4 6
    50V 40463585 Jarkko Posti JoJu 2 164 1 3
    60I 24336954 Mauri Heiskanen KeJo 1 246 2 0
    70T 29307043 Hannu Routamaa ÄJA 1 298 3 6
    AT 40216701 Petri Vainikainen Arcus 1 394 11 9
    N 40140519 Sanna Leivonen Asce 1 220 0 4
    N 40308598 Heidi Lähde Asce 2 82 1 0
    N50LB 60392567 Anna-Leena Grönqvist Hood 1 164 1 2
    N50V 60454125 Maarit Väisänen RiJo 1 152 1 1
    N50V 28023344 Päivi Harjunpää ÄJA 2 119 2 0
    NI 40173022 Susanna Laamanen Art 1 143 1 2
    NI 40483711 Maria Vikström Art 2 58 0 0
    NLB 27926183 Inke Alaja Hood 1 216 1 3
    NLB 32682739 Paula Virmasalo WT 2 210 0 3
    NLB 40309805 Mari Jämsen WT 3 196 1 2
    NLB 40441619 Sari Kerkkänen Hood 4 184 1 3
    NLB 40345840 Minna Kajuutti KeJo 5 154 0 1
    NLB 60328518 Johanna Kahra SaiJo 6 91 0 1
    NT 31216973 Anne Laurila Hood 1 437 11 18
    NT 40482377 Heli Raunio WT 2 415 11 18
    NT 40401280 Jaana Ollila RiJo 3 407 10 13
    NV 30983508 Anne Viljanen WT 4 319 3 9
    NV 60244808 Kirsi Andström WT 5 227 0 5
    NV 40473107 Virpi Kalliosalo PoJo 6 138 1 3
    Y 40170936 Tero Pyylampi TJA 1 334 9 11
    YI 60290027 Mikko Peura ToJa 1 278 1 7
    YI 29165793 Juha Juvani SaiJo 2 269 0 4
    YI 60149978 Harri Verho TJA 3 250 1 3
    YI 60288468 Ville Hämäläinen VJA 4 245 2 4
    YI 33636548 Petri Allén LJ 5 237 2 4
    YI 27530359 Raimo Pihlajaniemi TeJa 6 212 2 3
    YI 60219279 Esa Vainikka SaiJo 7 207 0 4
    YI 40423786 Juha Tiihonen KoSu 8 188 1 2
    YLB 30701117 Ari Helmiö Hood 1 289 3 5
    YLB 21980125 Jere Kerkkänen Hood 2 237 0 5
    YLB 40242651 Tuomo Remes Hood 3 227 0 2
    YLB 22760881 Tommi Nylund JJA 4 225 1 2
    YLB 40140501 Esa Lehtorinne RiJo 5 221 1 3
    YLB 22272573 Jani Laine Art 6 219 1 3
    YLB 60379359 Tomi Lindholm Hood 7 213 0 2
    YLB 40212804 Lauri Salmi Art 8 191 0 0
    YLB 60448924 Pasi Pentti RiJo 9 183 3 1
    YLB 40209405 Olli Virola WT 10 132 0 0
    YT 29298893 Mika Rutonen VJA 1 458 20 18
    YT 40150018 Pekka Loitokari RiJo 2 434 14 19
    YT 29267280 Lauri Nikander RiJo 3 418 11 14
    YT 26885636 Marko Ollila RiJo 4 418 11 13
    YT 60343339 Timo Pirppu RiJo 5 415 13 14
    YT 40156939 Timo Laaksonen RiJo 6 413 7 18
    YT 40305350 Juha Lehtonen RiJo 7 411 10 15
    YT 29190386 Arto Kangasmäki JySu 8 410 12 14
    YT 40481399 Markus Penttilä TJA 9 404 8 16
    YT 21972078 Jaakko Kela OJM 10 399 7 15
    YT 40167861 Tuomo Laakso RiJo 11 393 11 13
    YT 40209408 Harri Schalin WT 12 368 5 14
    YV 24247496 Pasi Ahjokivi WT 1 377 5 12
    YV 28546999 Timo Viitanen TeJa 2 373 6 14
    YV 60166816 Matti Alakylmänen JJA 3 355 4 10
    YV 60392225 Jani Kortström RiJo 4 352 4 12
    YV 29171004 Pasi Kiviniemi NH 5 351 2 10
    YV 40087807 Anders Sjöqvist TJA 6 321 2 9
    YV 60321917 Riku Andersson WT 7 313 3 5
    YV 40422494 Petri Jälkö WT 8 306 3 8
    YV 40161545 Oskar Mattsson SiSu 9 303 1 3
    YV 40458575 Kari Kalliosalo PoJo 10 257 1 6




    3D-Cup 2021 ensimmäisen osakilpailun tulokset:

    Timo Viitanen TeJa Bare Kilpa SJAL 373 6 14
    Matti Alakylmänen JJA Bare Kilpa SJAL 355 4 10
    Jani Kortström RiJo Bare Kilpa SJAL 352 4 11
    Pasi Kiviniemi NH Bare Kilpa SJAL 351 2 10
    Anders Sjöqvist TJA Bare Kilpa SJAL 321 2 9
    Anne Viljanen WT Bare Kilpa SJAL 319 3 9
    Riku Andersson WT Bare Kilpa SJAL 313 3 5
    Oskar Mattsson SiSu Bare Kilpa SJAL 302 1 3
    Kari Kalliosalo PoJo Bare Kilpa SJAL 257 0 6
    Virpi Kalliosalo PoJo Bare Kilpa SJAL 138 1 3

    Mika Rutonen VJA Talja Kilpa SJAL 458 20 18
    Anne Laurila Hood Talja Kilpa SJAL 437 11 18
    Pekka Loitokari RiJo Talja Kilpa SJAL 434 14 19
    Lauri Nikander RiJo Talja Kilpa SJAL 418 11 14
    Marko Ollila RiJo Talja Kilpa SJAL 418 11 13
    Heli Raunio WT Talja Kilpa SJAL 415 11 18
    Timo Pirppu RiJo Talja Kilpa SJAL 415 13 14
    Timo Laaksonen RiJo Talja Kilpa SJAL 413 7 18
    Arto Kangasmäki JySu Talja Kilpa SJAL 410 12 14
    Jaana Ollila RiJo Talja Kilpa SJAL 407 10 13
    Jaakko Kela OJM Talja Kilpa SJAL 399 7 15
    Tuomo Laakso RiJo Talja Kilpa SJAL 393 11 13
    Gary Moore TJA Talja Kilpa SJAL 361 7 15
    Aulis Humalajoki VirJa Talja Kilpa SJAL 355 6 10
    Tapani Immonen PJM Talja Kilpa SJML 351 0 0

    Mika Ojala VSJM Talja Metsä SJML 421 0 0
    Eetu Hell PJM Talja Metsä SJML 414 0 0
    Esa Rantala NH Talja Metsä FFAA 411 0 0
    Petri Vainikainen Arcus Talja Metsä SJML 394 11 9
    Petri Linna SJML Talja Metsä SJML 382 0 0
    Matti Rantanen NH Talja Metsä FFAA 381 0 0
    Milla Riekki VSJM Talja Metsä SJML 369 8 12
    Matti Keinänen VSJM Talja Metsä SJML 362 0 0
    Raul Salinas SJML Talja Metsä SJML 358 0 0
    Eemeli Hell PJM Talja Metsä FFAA 357 0 0
    Juuso Koivusaari VSJM Talja Metsä SJML 260 0 0
    Satu Jalkanen KiJo Talja Metsä SJML 257 0 0
    Sauli Korhonen VSJM Talja Metsä SJML 0 0 0

    Ari Helmiö Hood Vaisto Kilpa SJAL 289 3 5
    Juha Juvani SaiJo Vaisto Kilpa SJAL 269 0 4
    Mauri Heiskanen KeJo Vaisto Kilpa FFAA 246 2 0
    Tomas Kajuutti KeJo Vaisto Kilpa SJAL 234 0 0
    Tuomo Remes Hood Vaisto Kilpa SJAL 227 0 2
    Esa Lehtorinne RiJo Vaisto Kilpa SJAL 221 1 3
    Jani Laine Art Vaisto Kilpa SJAL 219 1 3
    Inke Alaja Hood Vaisto Kilpa SJAL 216 1 3
    Tomi Lindholm Hood Vaisto Kilpa SJAL 213 0 2
    Paula Virmasalo WT Vaisto Kilpa SJAL 210 0 3
    Mari Jämsen WT Vaisto Kilpa SJAL 196 1 2
    Juha Partanen Hood Vaisto Kilpa SJAL 188 0 0
    Anna-Leena Grönqvist Hood Vaisto Kilpa SJAL 164 1 2
    Minna Kajuutti KeJo Vaisto Kilpa SJAL 154 0 1
    Susanna Laamanen Art Vaisto Kilpa SJAL 143 1 2
    Johanna Kahra SaiJo Vaisto Kilpa SJAL 91 0 1
    Maria Vikström Art Vaisto Kilpa SJAL 58 0 0

    Jani Lahtinen KeJo Vaisto Metsä FFAA 291 0 0
    Pekka Jalkanen KiJo Vaisto Metsä FFAA 281 0 0
    Mikko Peura ToJa Vaisto Metsä SJML 278 1 7
    Harri Verho TJA Vaisto Metsä SJAL 250 1 3
    Petri Allén LJ Vaisto Metsä FFAA 237 2 4
    Juha Tiihonen KoSu Vaisto Metsä SJML 188 1 2
    Jukka Laine Art Vaisto Metsä SJML 175 0 0
« aihelistaan

Osallistu keskusteluun

tai aloita uusi keskustelu »

Roskapostin esto ei onnistunut. Ole hyvä ja yritä uudelleen.
SJAL 3D-SM 2021 & Kolmen Liiton 3D-Cup