FOORUM

« aihelistaan

Eläinkuvat, SM Tammisaaressa 16.5.2021


  • nimimerkki

    Jarkko Lehtinen

    19.4.2021 klo 12:12
    Tervehdys!
    Kuten Liiton etusivulta voi myös lukea, jousiammuntakevät on alkamassa. EBS järjestää Eläinkuvien SM- kisat Toukokuun 16. päivä viime vuonna valmistuneella radallamme Tammisaaren Västerbyssä (Kohagen). Tällä hetkellä ilmoittautuneita on jo lähes 30, olemme siis saamassa mukavan porukan kisoihin!

    Tulkaa kaikki mukaan pyyhkimään surkea koronatalvi unholaan!

    Laitan lähipäivinä ilmottautuneiden listan tänne.

    Jakke Lehtinen

  • nimimerkki

    Jarkko Lehtinen

    21.4.2021 klo 22:25
    Moi,
    Ilmottautuneet 21.4.2021:

    1 Anne Viljanen WT AFBBR
    2 Kirsi Andström WT AFBBR
    3 Jaana Ollila RIJO AFFU
    4 Mari Jämsen WT AFLB
    5 Inke Alaja Hood AFLB
    6 Paula Virmasalo WT AFLB
    7 Jani Kortström RIJO AMBBR
    8 Riku Andersson WT AMBBR
    9 Petri Jälkö WT AMBBR
    10 Eetu Hell PJM AMBU
    11 Timo Rantanen Tap Erä AMFSR
    12 Marko Ollila RIJO AMFU
    13 Reima Vainio Sinisulat AMFU
    14 Tapani Immonen PJM AMFU
    15 Harri Schalin WT AMFU
    16 Jaakko Kela OSJM AMFU
    17 Esa Lehtorinne RIJO AMHB
    18 Seppo Kuitunen RIJO AMHB
    19 Jere Nyström Mikkeli AMHB
    20 Heikki Oja Hood AMHB
    21 Pasi Pentti RIJO AMHB
    22 Markus Korhonen Prättä AMTR
    23 Anna Oikari Tap Erä JFFSR
    24 Aleksi Petäjä Tap Erä JMFSR
    25 Helena Puusaari WT VFBBC
    26 Maarit Väisänen RIJO VFBBR
    27 Raija Kleemola Arcus VFFU
    28 Anneli Lehtinen EBS VFLB
    29 Anna-Leena Grönqvist Hood VFLB
    30 Raimo Makkara WT VMBL
    31 Gary Moore PJM VMBU
    32 Kimmo Hiltunen Tap Erä VMFSR
    33 Jarkko Lehtinen EBS VMLB
    34 Juha Partanen Hood VMLB
    35 Leo Schrader Tap Erä YAMFSR
    36 Niko Petäjä Tap Erä YAMFSR

  • nimimerkki

    Jarkko Lehtinen

    29.4.2021 klo 23:06
    Moi!

    Tänään 29.4.2021 on ilmoittautuneita 44 ampujaa. Lisää mahtuu vielä!

    Jakke Lehtinen

    1 Anne Viljanen WT AFBBR
    2 Kirsi Andström WT AFBBR
    3 Jaana Ollila RIJO AFFU
    4 Heli Raunio WT AFFU
    5 Mari Jämsen WT AFLB
    6 Inke Alaja Hood AFLB
    7 Paula Virmasalo WT AFLB
    8 Susanna Laamanen Artemis AFTH
    9 Maria Vikström Artemis AFTH
    10 Jani Kortström RIJO AMBBR
    11 Riku Andersson WT AMBBR
    12 Petri Jälkö WT AMBBR
    13 Eetu Hell PJM AMBU
    14 Timo Rantanen Tap Erä AMFSR
    15 Marko Ollila RIJO AMFU
    16 Reima Vainio Sinisulat AMFU
    17 Tapani Immonen PJM AMFU
    18 Harri Schalin WT AMFU
    19 Jaakko Kela OSJM AMFU
    20 Mika Rutonen YSJMA AMFU
    21 Lauri Nikander RIJO AMFU
    22 Esa Lehtorinne RIJO AMHB
    23 Seppo Kuitunen RIJO AMHB
    24 Jere Nyström Mikkeli AMHB
    25 Heikki Oja Hood AMHB
    26 Pasi Pentti RIJO AMHB
    27 Heikki Mäkinen Artemis AMHB
    28 Jussi Hintikka PJM AMLB
    29 Markus Korhonen Prättä AMTR
    30 Emil Rautava EBS CMLB
    31 Anna Oikari Tap Erä JFFSR
    32 Aleksi Petäjä Tap Erä JMFSR
    33 Helena Puusaari WT VFBBC
    34 Maarit Väisänen RIJO VFBBR
    35 Raija Kleemola Arcus VFFU
    36 Anneli Lehtinen EBS VFLB
    37 Anna-Leena Grönqvist Hood VFLB
    38 Raimo Makkara WT VMBL
    39 Gary Moore PJM VMBU
    40 Kimmo Hiltunen Tap Erä VMFSR
    41 Jarkko Lehtinen EBS VMLB
    42 Juha Partanen Hood VMLB
    43 Leo Schrader Tap Erä YAMFSR
    44 Niko Petäjä Tap Erä YAMFSR

  • nimimerkki

    Jarkko Lehtinen

    5.5.2021 klo 21:24
    Moi,
    Nyt on 50 ilmoittautunutta ja vielä runsas viikko aikaa!

    Jakke Lehtinen

    1 Anne Viljanen WT AFBBR
    2 Kirsi Andström WT AFBBR
    3 Heidi Lähde Ascella AFFSR
    4 Heli Raunio WT AFFU
    5 Jaana Ollila RIJO AFFU
    6 Inke Alaja Hood AFLB
    7 Mari Jämsen WT AFLB
    8 Paula Virmasalo WT AFLB
    9 Sari Kerkkänen Hood AFLB
    10 Maria Vikström Artemis AFTH
    11 Susanna Laamanen Artemis AFTH
    12 Jani Kortström RIJO AMBBR
    13 Petri Jälkö WT AMBBR
    14 Riku Andersson WT AMBBR
    15 Markus Korhonen Prättä AMBHR
    16 Mikko Peura OSJM AMBHR
    17 Eetu Hell PJM AMBU
    18 Timo Rantanen Tap Erä AMFSR
    19 Harri Schalin WT AMFU
    20 Jaakko Kela OSJM AMFU
    21 Lauri Nikander RIJO AMFU
    22 Marko Ollila RIJO AMFU
    23 Mika Rutonen YSJMA AMFU
    24 Reima Vainio Sinisulat AMFU
    25 Tapani Immonen PJM AMFU
    26 Esa Lehtorinne RIJO AMHB
    27 Heikki Oja Hood AMHB
    28 Heikki Mäkinen Artemis AMHB
    29 Jere Nyström Mikkeli AMHB
    30 Pasi Pentti RIJO AMHB
    31 Seppo Kuitunen RIJO AMHB
    32 Mika Toivanen RIJO AMHB
    33 Jussi Hintikka PJM AMLB
    34 Tommi Nylund EBS AMLB
    35 Jere Kerkkänen Hood AMLB
    36 Emil Rautava EBS CMLB
    37 Anna Oikari Tap Erä JFFSR
    38 Aleksi Petäjä Tap Erä JMFSR
    39 Helena Puusaari WT VFBBC
    40 Maarit Väisänen RIJO VFBBR
    41 Raija Kleemola Arcus VFFU
    42 Anna-Leena Grönqvist Hood VFLB
    43 Anneli Lehtinen EBS VFLB
    44 Raimo Makkara WT VMBL
    45 Gary Moore PJM VMBU
    46 Kimmo Hiltunen Tap Erä VMFSR
    47 Jarkko Lehtinen EBS VMLB
    48 Juha Partanen Hood VMLB
    49 Leo Schrader Tap Erä YAMFSR
    50 Niko Petäjä Tap Erä YAMFSR



  • nimimerkki

    Jarkko Lehtinen

    11.5.2021 klo 23:34
    Moi!
    Käytännön järjestelyistä:
    Osanottajia on hieno määrä. Tällä hetkellä olevien koronamääräysten johdosta jaamme kilpailijat kahteen eri lohkoon. Kaikki "aikuiset" eli A- ampujat ilmoittautuvat lohkossa 1 (Jakelle) ja muut luokat Cubista Senioreihin ilmoittautuvat lohkossa 2 (Annelille). Näillä kahdella paikalla on etäisyyttä toisistaan noin 100 metriä ja parkkipaikalla on opastus. Samaten A- ampujat aloittavat kisan Pohjoisradalta (rastit 15-28) ja muut aloittavat Eteläradalta (rastit 1-14). Ampuminen aloitetaan porrastetusti heti kun kukin ryhmä on valmis. Kisojen päättyessä palkintojen jako toteutetaan pienimuotoisesti ilman yhteistä kokoontumista.
    Kisakeskuksessa ratojen risteyskohdassa on huoltopiste, missä paistetaan makkaraa, juodaan limua ja kahvia. Ampujat kulkevat kisakeskuksen läheltä kaksi kertaa kisan aikana.

    Ennen kilpailun alkua käydään vielä läpi voimassa olevat koronasuositukset.

    Tervetuloa Tammisaareen!

    Alla ilmoittautuneet ampumaluokittain

    Jakke Lehtinen

    Anne Viljanen WT AFBBR
    Kirsi Andström WT AFBBR
    Heidi Lähde Ascella AFFSR
    Sanna Leivonen Ascella AFFSR
    Heli Raunio WT AFFU
    Jaana Ollila RIJO AFFU
    Inke Alaja Hood AFLB
    Mari Jämsen WT AFLB
    Paula Virmasalo WT AFLB
    Sari Kerkkänen Hood AFLB
    Maria Vikström Artemis AFTH
    Susanna Laamanen Artemis AFTH
    Jani Kortström RIJO AMBBR
    Petri Jälkö WT AMBBR
    Riku Andersson WT AMBBR
    Anders Sjöqvist TJA AMBBR
    Markus Korhonen Prättä AMBHR
    Mikko Peura OSJM AMBHR
    Mauri Heiskanen Keuruu AMBHR
    Eetu Hell PJM AMBU
    Kari Pfäffli PJM AMBU
    Esa Rantala N-Haukat AMBU
    Matti Rantanen N-Haukat AMBU
    Timo Rantanen Tap Erä AMFSR
    Harri Schalin WT AMFU
    Jaakko Kela OSJM AMFU
    Lauri Nikander RIJO AMFU
    Marko Ollila RIJO AMFU
    Mika Rutonen YSJMA AMFU
    Reima Vainio Sinisulat AMFU
    Tapani Immonen PJM AMFU
    Jukka Pasanen Ascella AMFU
    Arto Kangasmäki JYSU AMFU
    Esa Lehtorinne RIJO AMHB
    Heikki Oja Hood AMHB
    Heikki Mäkinen Artemis AMHB
    Jere Nyström Mikkeli AMHB
    Pasi Pentti RIJO AMHB
    Seppo Kuitunen RIJO AMHB
    Mika Toivanen RIJO AMHB
    Aapo Mäkinen Artemis AMHB
    Jussi Hintikka PJM AMLB
    Tommi Nylund JJA AMLB
    Jere Kerkkänen Hood AMLB


    Emil Rautava EBS CMLB
    Anna Oikari Tap Erä JFFSR
    Aleksi Petäjä Tap Erä JMFSR
    Jesse Rantanen Ascella JMFU
    Timo Viitanen AMTR TJA
    Maarit Väisänen RIJO VFBBR
    Raija Kleemola Arcus VFFU
    Annette Berg EBS VFFU
    Anna-Leena Grönqvist Hood VFLB
    Anneli Lehtinen EBS VFLB
    Raimo Makkara WT VMBL
    Gary Moore PJM VMBU
    Kimmo Hiltunen Tap Erä VMFSR
    Esa Juntunen RIJO VMFU
    Jarkko Lehtinen EBS VMLB
    Juha Partanen Hood VMLB
    Olli Riuttamäki Artemis VMLB
    Leo Schrader Tap Erä YAMFSR
    Niko Petäjä Tap Erä YAMFSR

« aihelistaan

Osallistu keskusteluun

tai aloita uusi keskustelu »

Roskapostin esto ei onnistunut. Ole hyvä ja yritä uudelleen.
Eläinkuvat, SM Tammisaaressa 16.5.2021